13.12016

Nowe przepisy Komisji Europejskiej o raportowaniu CSR

W listopadzie 2014 roku, Unia Europejska wydała dyrektywę, zgodnie z którą duże firmy, zatrudniające powyżej 500 pracowników i osiągające sumę bilansową powyżej 20 mln euro albo przychody netto powyżej 40 mln euro , będą musiały raportować informacje niefinansowe w ramach prowadzonej polityki CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu). Raport powinien wyjaśniać, w jaki sposób firma wywołuje pozytywne zmiany w różnych dziedzinach życia publicznego. Przepisy mają wejść w życie do 6 grudnia 2016 roku i być stosowane od 1 stycznia 2017 roku.

Wprowadzanie obowiązkowej polityki CSR otwiera szanse na wzrost ilości i jakości relacji „duże przedsiębiorstwa – lokalne społeczności”. Zyskać może m.in. lokalny sport. Przedsiębiorstwa inwestujące w rozwój sportu będą miały ułatwione zadanie podczas raportowania działań. Przykładowo, kiedy wspierana drużyna awansuje lub wzrośnie ilość zajęć sportowych w regionie, dane w raporcie wyraźnie pokażą, że prowadzona polityka CSR przynosi mierzalne korzyści.

Istotną korzyścią z wdrożenia polityki CSR jest także pozytywny odbiór marki wśród społeczeństwa. To dowód, że na potrzeby trwałego wzrostu, nawet najwięksi, biznesowi gracze mogą stanowić jedną drużynę z mieszkańcami.

Dołącz do Sport Value

Harmonogram naborów do Programu Stypendialnego zostanie ogłoszony na początku 2016 roku, jeśli jednak jesteś zainteresowany programem i widzisz w sobie cechy, których szukamy u stypendystów Sport Value napisz do nas na fundacja@sportvalue.pl Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz na bieżąco informować o zbliżających się terminach naborów.
10.22016

Dobra praktyka w programach Dual Career

Za pojęciem Dual Career kryje się możliwość realizowania przez sportowca swoich celów zawodowych przy jednoczesnym rozwoju na innych płaszczyznach życia. Utrudnione wykonywanie pracy zarobkowej i niesystematyczna nauka to kluczowe problemy kariery sportowej.
7.12016

Rosnące znaczenie crowdsourcingu w sporcie

Jak finansować karierę sportowca? Przez crowdsourcing! Ten popularny ostatnio termin oznacza losowe poszukiwanie sponsorów dla realizacji własnego, niemal dowolnego przedsięwzięcia.
3.122016

Nowe przepisy Komisji Europejskiej o raportowaniu CSR

W listopadzie 2014 roku, Unia Europejska wydała dyrektywę, zgodnie z którą duże firmy, zatrudniające powyżej 500 pracowników i osiągające sumę bilansową powyżej 20 mln euro albo przychody netto powyżej 40 mln euro , będą musiały raportować informacje niefinansowe w ramach prowadzonej polityki CSR.
17.102015

Przygotowania do 2015 roku

W Fundacji Sport Value trwają intensywne przygotowania do 2015 roku, w którym startują 3 główne programy fundacji: Program Stypendialny, Program Dual Career oraz Program Wiedza i Rozwój. Każdy z tych programów bazuje na fundamentach, na których oparliśmy również działanie Fundacji – profesjonalizmie, jakości, fair-play.
9.72014

Fundacji Sport Value w programie Erasmus+

Fundacja Sport Value złożyła autorski projekt programu Dual Career, w ramach działań Partnerstwa na rzecz współpracy w programie Erasmus+, prowadzonym przez Komisję Europejską.
1.62014

Fundacja Sport Value członkiem EAS

W maju 2014 roku Fundacja Sport Value została przyjęta w poczet członków EAS – European Athlete as a Student The Dual Career Network.