9.62016

Rosnące znaczenie crowdsourcingu w sporcie

Jak finansować karierę sportowca? Przez crowdsourcing! Ten popularny ostatnio termin oznacza losowe poszukiwanie sponsorów dla realizacji własnego, niemal dowolnego przedsięwzięcia.
Crowdsourcing opiera się na budowaniu rywalizacji i wspieraniu się w osiąganiu planowanych celów, by doprowadzić obie strony do „wygranej”. Jedna strona realizuje plan, a druga partycypuje w zyskach. Internetowe platformy crowdsourcingowe są obecnie najpopularniejszą metodą zbierania funduszy. Użytkownicy przedstawiają swoją ideę (np. program aktywizacji młodzieży w gminie), licząc na wsparcie finansowe społeczności. W zamian oferują korzyść.

Znaczenie crowdsourcingu w sporcie

Wszyscy internauci mogą uczestniczyć we wspieraniu projektu. Inicjatorem zbiórki może być np. menager sportowy, klub, fundacja sportowa, trener czy sam zawodnik. Uzbieranie potrzebnych funduszy okazuje się zadziwiająco szybkie i skuteczne. Pieniądze można przeznaczyć na zagraniczne treningi, sprzęt, stypendia dla sportowców czy zatrudnienie trenera. Dzięki platformie crowdsourcingowej, polscy olimpijczycy zdobyli fundusze na lepsze przygotowanie się do igrzysk i wrócili do kraju z medalami.

Dołącz do Sport Value

Harmonogram naborów do Programu Stypendialnego zostanie ogłoszony na początku 2016 roku, jeśli jednak jesteś zainteresowany programem i widzisz w sobie cechy, których szukamy u stypendystów Sport Value napisz do nas na fundacja@sportvalue.pl Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz na bieżąco informować o zbliżających się terminach naborów.
10.22016

Dobra praktyka w programach Dual Career

Za pojęciem Dual Career kryje się możliwość realizowania przez sportowca swoich celów zawodowych przy jednoczesnym rozwoju na innych płaszczyznach życia. Utrudnione wykonywanie pracy zarobkowej i niesystematyczna nauka to kluczowe problemy kariery sportowej.
3.122015

Nowe przepisy Komisji Europejskiej o raportowaniu CSR

W listopadzie 2014 roku, Unia Europejska wydała dyrektywę, zgodnie z którą duże firmy, zatrudniające powyżej 500 pracowników i osiągające sumę bilansową powyżej 20 mln euro albo przychody netto powyżej 40 mln euro , będą musiały raportować informacje niefinansowe w ramach prowadzonej polityki CSR.
7.12016

Rosnące znaczenie crowdsourcingu w sporcie

Jak finansować karierę sportowca? Przez crowdsourcing! Ten popularny ostatnio termin oznacza losowe poszukiwanie sponsorów dla realizacji własnego, niemal dowolnego przedsięwzięcia.
17.102014

Przygotowania do 2015 roku

W Fundacji Sport Value trwają intensywne przygotowania do 2015 roku, w którym startują 3 główne programy fundacji: Program Stypendialny, Program Dual Career oraz Program Wiedza i Rozwój. Każdy z tych programów bazuje na fundamentach, na których oparliśmy również działanie Fundacji – profesjonalizmie, jakości, fair-play.
9.72014

Fundacji Sport Value w programie Erasmus+

Fundacja Sport Value złożyła autorski projekt programu Dual Career, w ramach działań Partnerstwa na rzecz współpracy w programie Erasmus+, prowadzonym przez Komisję Europejską.
1.62014

Fundacja Sport Value członkiem EAS

W maju 2014 roku Fundacja Sport Value została przyjęta w poczet członków EAS – European Athlete as a Student The Dual Career Network.