1.62014

Fundacja Sport Value członkiem EAS

W maju 2014 roku Fundacja Sport Value została przyjęta w poczet członków EAS – European Athlete as a Student The Dual Career Network. Współpraca na forum EAS jest kolejnym krokiem Fundacji w kierunku wypracowania modelu podwójnej kariery sportowca, czyli rozwiązania problemu tysięcy sportowców, którzy często nieprzygotowani, po zakończeniu kariery sportowej, mają problemy z ponowną integracją w życiu codziennym i zawodowym.

- Nawiązanie współpracy z EAS jest wynikiem intensywnych prac fundacji Sport Value nad programem Dual Career, który skierowany jest do sportowców, którzy zdają sobie sprawę z wyzwań, przed którymi staną po zakończeniu kariery. Niejednokrotnie próba adaptacji na rynku pracy, a nawet w życiu prywatnym po końcu kariery, przychodzi z większym trudem niż codzienne treningi i starty w zawodach. Wierzymy, że w zakresie tak złożonego problemu jakim jest podwójna kariera sportowca konieczna jest ponadnarodowa dyskusja i wymiana doświadczeń innych krajów. – powiedział Robert Pochanke, prezes Fundacji Sport Value.

Dołącz do Sport Value

Harmonogram naborów do Programu Stypendialnego zostanie ogłoszony na początku 2016 roku, jeśli jednak jesteś zainteresowany programem i widzisz w sobie cechy, których szukamy u stypendystów Sport Value napisz do nas na fundacja@sportvalue.pl Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz na bieżąco informować o zbliżających się terminach naborów.
1.12000

1.12000

1.12000