27.52014

Partnerstwo na rzecz sportu – wniosek Fundacji Sport Value złożony do programu Erasmus+

Fundacja Sport Value złożyła autorski projekt programu Dual Career, w ramach działań Partnerstwa na rzecz współpracy w programie Erasmus+, prowadzonym przez Komisję Europejską.

Założeniem programu Komisji jest umożliwienie rozwoju, transferu i wdrażania innowacyjnych praktyk w różnych dziedzinach związanych ze sportem i aktywnością fizyczną między organizacjami sportowymi i innymi aktorami środowiska sportowego w Unii Europejskiej. Fundacja Sport Value zdecydowała się wykorzystać tę szansę i zwrócić uwagę na problem podwójnej kariery sportowców i trudności adaptacyjnych po zakończeniu wyczynowego uprawiania sportu.

Projekt zaproponowany przez Sport Value zakłada wypracowanie, w ramach partnerstwa międzynarodowego, modelu – zestawu działań, który w sposób systemowy i efektywny będzie przeciwdziałać nie tylko skutkom, ale także przyczynom trudności, które napotykają niegdyś czynni sportowcy, gdy z przyczyn losowych lub po prostu ze względu na wiek, muszą zakończyć swoją karierę sportową.

Fundacji Sport Value udało się pozyskać uznanych partnerów międzynarodowych, którzy zadeklarowali czynną współpracę przy projekcie. Należą do nich: Instytut Sportu Uniwersytetu w Mannheim (Niemcy), Uniwersytet w Aarhaus (Dania), Uniwersytet w Turynie (Włochy), Austriacki Związek Badmintona. Wyniki postępowania w sprawie przyznania grantu dla projektu będą znane do końca 2014 roku.

Dołącz do Sport Value

Harmonogram naborów do Programu Stypendialnego zostanie ogłoszony na początku 2015 roku, jeśli jednak jesteś zainteresowany programem i widzisz w sobie cechy, których szukamy u stypendystów Sport Value napisz do nas na fundacja@sportvalue.pl Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz na bieżąco informować o zbliżających się terminach naborów.
10.22016

Dobra praktyka w programach Dual Career

Za pojęciem Dual Career kryje się możliwość realizowania przez sportowca swoich celów zawodowych przy jednoczesnym rozwoju na innych płaszczyznach życia. Utrudnione wykonywanie pracy zarobkowej i niesystematyczna nauka to kluczowe problemy kariery sportowej.
7.12016

Rosnące znaczenie crowdsourcingu w sporcie

Jak finansować karierę sportowca? Przez crowdsourcing! Ten popularny ostatnio termin oznacza losowe poszukiwanie sponsorów dla realizacji własnego, niemal dowolnego przedsięwzięcia.
3.122015

Nowe przepisy Komisji Europejskiej o raportowaniu CSR

W listopadzie 2014 roku, Unia Europejska wydała dyrektywę, zgodnie z którą duże firmy, zatrudniające powyżej 500 pracowników i osiągające sumę bilansową powyżej 20 mln euro albo przychody netto powyżej 40 mln euro , będą musiały raportować informacje niefinansowe w ramach prowadzonej polityki CSR.
10.112014

Przygotowania do 2015 roku

W Fundacji Sport Value trwają intensywne przygotowania do 2015 roku, w którym startują 3 główne programy fundacji: Program Stypendialny, Program Dual Career oraz Program Wiedza i Rozwój.
1.62014

Fundacja Sport Value członkiem EAS

W maju 2014 roku Fundacja Sport Value została przyjęta w poczet członków EAS – European Athlete as a Student The Dual Career Network.
27.52014

Fundacji Sport Value w programie Erasmus+

Fundacja Sport Value złożyła autorski projekt programu Dual Career, w ramach działań Partnerstwa na rzecz współpracy w programie Erasmus+, prowadzonym przez Komisję Europejską.